Zámek Dobříš

18. března 2008 v 14:27 |  Hrady a zámky
Na prohlídku rokokového zámku Dobříš se můžete vypravit v podstatě kdykoli v průběhu roku, je totiž otevřen celoročně. Jestli si ovšem chcete dostatečně užít prohlídku místní francouzské zahrady, pak je samozřejmě ideální jarní nebo letní období.
Zajímá vás historie zámku? Současná podoba pochází z let 1745-1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld za účasti předního francouzského architekta Julese Roberta de Cotta a italského tvůrce interiérů G.N. Servadoniho. Zámek je obdivuhodná trojkřídlá patrová stavba s mansardovými střechami, na kterou navazuje francouzská zahrada s řadou soch od Ignáce Františka Platzera. Stálou expozici tvoří 11 pokojů ve stylu rokoka a klasicismu.
Za prohlídku zaplatíte vstupné 90 Kč, děti 50 Kč (do 6 let zdarma), anebo můžete využít rodinné vstupné 200 Kč.
Mužská část vaší výpravy se může pobavit v městském muzeu, které je přímo v areálu zámku. Výstava historických motocyklů pány kluky určitě zaujme.
Cesta: Z Prahy směrem na Strakonice je asi po 35 km sjezd na Dobříš. Zámek s výraznou fasádou nemůžete minout, je po levé straně při příjezdu do města.
Další možnosti: Pouhé 3 km od Dobříše ve Staré Huti je památník Karla Čapka. Památník byl zřízen v domě, kde spisovatel pobýval poslední 3 roky svého života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 roxy roxy | 22. května 2008 v 16:02 | Reagovat

diky za radu   ale já jsem ted z dobrise prijela

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.