Ladův kraj

10. září 2007 v 11:48 |  Výlety
Cestujeme krajem pohádek

Jen několik desítek kilometrů od Prahy je malebná krajina, nazývaná podle umělce oblíbeného především dětmi krajem Josefa Lady. Autor známého kocoura Mikeše a dalších mluvících zvířátek, vodníků, víl a také výtvarného ztvárnění Haškova dobrého vojáka Švejka čerpal svou inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic. Místy až neskutečně pohádková krajina mezi hlavním městem země a Sázavou s romantickými zříceninami, vesnickými kostelíky a přívětivými lidmi vybízí k příjemným a nijak náročným výletům.
Na nich se můžete pěšky či na kole vypravit třeba ke zřícenině hradu Zlenice u Senohrab, který byl založen kolem roku 1300. V Říčanech, správním centru regionu, je torzo honosného gotického hradu královského typu, který vybudoval koncem 13. století komoří Království Českého Ondřej z Říčan.
V Ondřejově můžete navštívit secesní hvězdárnu, přeměněnou v muzeum. V nové hvězdárně je umístěn jeden z největších dalekohledů v Evropě.
Nesmíme zapomenout ani na barokní zámek Štiřín, který je vyzdoben sochami a vázami Matyáše Brauna a s rozsáhlým anglickým parkem.

Tipy na jednotlivé výpravy najdete na www.laduv-kraj.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.